post

Poskytovatelé mobilních tarifů v ČR

Mobilní tarif potřebuje každý z nás, kdo požaduje připojení k internetu. Tři nejznámější a zároveň největší poskytovatele těchto služeb v České republice pravděpodobně všichni známe. Jedná se o T-mobile, Vodafone a O2. Víte ale, jak vybrat toho správného a nenechat se nachytat reklamou v televizi, rádiu nebo na internetu?

T-mobile

T-mobile je společnost vlastněná skupinou Deutsche Telekom, která působí v několika dalších státech nejen v Evropě, ale také v USA. Pokud přemýšlíte nad nákupem neomezených mobilních dat, u T-mobile vás tyto služby budou stát 1075 – 1575 Kč měsíčně podle toho, jaký tarif zvolíte. Ceny dat od 2 GB do 15 GB se pohybují od 525 do 825 Kč pro jednotlivce.

Vodafone

Vodafone v současnosti hrdě vystupuje jako druhý největší poskytovatel mobilních tarifů světa. Podobně jako T-mobile nabízí neomezená data, která uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, kteří třeba hrají hry na Playamo kasino a sledují pravidelně online videa.

Vodafone nabízí i menší datové balíčky pro ty, kteří nemají tak vysokou spotřebu mobilních dat. Ceny neomezených dat jsou obzvlášť přívětivé pro jednotlivce a s obrovským náskokem vedou oproti většině ostatním poskytovatelům. Za základní službu zaplatíte 599 Kč – tedy téměř o 500 korun méně, než v předchozím případě. Avšak nevýhodou za bezkonkurenční cenu je snížená rychlost přenosu dat. Pokud si připlatíte za prémiové služby operátora s rychlostí 10 Mbit/s, cena se zvýší na 1199 Kč, tedy podobně jako u T-mobile. Data od 1 GB do 4 GB se pohybují mezi 299 Kč – 599 Kč.

O2

O2 je původem česká firma patřící do skupiny PPF. Operátor nabízí několik různých verzí mobilních dat a také služby pro uživatele do 27 let. Za 5 GB omezených dat zaplatíte 399 Kč/měsíc a za 10 GB 499 Kč. Kromě toho ale máte na výběr spoustu dalších tarifů.