post

IT společnosti pro hardware a software podporu

IT společnosti, které poskytují podporu a rady ohledně softwaru a hardwaru, jsou časem čím dál více důležitější pro uživatele vlivem neustálého vývoje technologií. Proto je dobré znát některé takové společnosti v případě problémů. Pokud však žádnou takovou neznáte, můžete si vybrat některou z těch, které si dnes vyjmenujeme.

Nejprve si je však potřeba připomenout, co to vlastně je software a hardware. Software je v podstatě jakýkoliv program ve vašem počítači. Nejedná se tedy o fyzicky existující věc. Hardware je naopak jakákoliv fyzická součást počítače (jedná se tedy například o grafickou kartu, pevný disk a RAM paměť). Pokud byste potřebovali znát pojem software více do hloubky, můžete si přečíst náš článek o Software a Hardware. Teď už ale zpátky k tématu.

Software podpora

Software podpora - IT společnosti pro hardware a software podporu

Pro software podporu můžete vyhledat nespočetně firem, které vám mohou pomoci. Tyto společnosti budeme rozlišovat na tři typy. První typ budou ty, které poskytují podporu zakoupenému produktu. Druhým typem bude podpora pro balíček Microsoft Office a třetím typem ostatní společnosti. Více o software se můžete dočíst zde, kde najdete celkové shrnutí informací.

Podpora pro zakoupený produkt

Pro tyto služby si vždy musíte zvolit podporu pro váš typ počítače. Pokud tedy máte počítač HP, musíte vyhledat i podporu pro tuto značku. Většinou se jedná o jednoduchou záležitost, kterou můžete snadno vyřídit během pár minut.

Microsoft podpora

Microsoft podpora - IT společnosti pro hardware a software podporu

Podpora od společnosti Microsoft poskytuje pomoc při problémech s produkty z Office balíčku, Xboxem, webovým prohlížečem, a jejich dalšími produkty.

Ostatní software podpory a Hardware

Pokud vám s vašimi problémy nepomohou výše uvedené společnosti, existují tisíce dalších, které vám mohou pomoci. Pro hardware doporučujeme hledat takové, které máte blízko bydliště, abyste si nemuseli zbytečně připlácet za dopravu.