post

5 nejlepších bezplatných antivirů pro Windows

V současné době se neustále zvyšuje počet útoků na elektronická zařízení běžných uživatelů. Často uživatelé ani nepoznají, že byl jejich počítač, telefon, či tablet zavirován. Útočníci mohou z dálky číst data a komunikaci uživatelů bez toho, aniž byste cokoliv poznali. Jak tomu zabránit? Základ je antivir.

Antivir není samospásný nástroj, je potřeba být na internetu obezřetný. Ale pro základní ochranu může stačit. Pojďme se podívat na tipy na kvalitní a bezplatné antiviry, které jsou dostupné pro operační systém Windows.

1. Avira Free Security pro Windows

Avira je rychlý antivir a antimalware, který nezpomalí váš počítač tak, jako to dělají komplexní placené nástroje typu Norton nebo McAfee. Avira je při detekci útočného programu téměř stejně účinná, jako tyto placené nástroje.

K dispozici je i rozšíření pro váš prohlížeč Chrome a Firefox. Díky tomuto rozšíření vám dokáže Avira pomoci i v odhalování nebezpečných a phisingových stránek, které předstírají, že jsou stránka, které důvěřujete. Pak ale ukradou vaše přihlašovací údaje.

Avira dokáže také čistit průběžně dlouho nepoužívané cookies a vy tak budete mít prohlížeč stále rychlý a bezpečný.

Avira nabízí i VPN, která se může hodit v případě, že chcete, aby váš počítač vypadal, že je na jiném místě, než se ve skutečnosti nachází. Může se hodit například pro návštěvy webů s GEO blokací. Nicméně je zde limit 500mb měsíčně přenosu dat, což je opravdu pouze na návštěvu nějakých statických webů, nikoliv na sledování videí, apod.

2. Bitdefender Antivirus Free

Jedná se o antivirus, který se pyšní 100% detekcí malware při skenování vašeho počítače. Toto skenování probíhá automaticky a pravidelně, dokud toto nenastavíte osobně jinak. Nabízí také placené balíčky, které pomohou rozšířit vaši úroveň zabezpečení. Vy si tak v případě nutnosti, nebo podezření na nějaké napadení vašeho systému můžete jednorázově zaplatit vybraný balíček, zkontrolovat váš počítač a balíček již neprodlužovat.

3. Panda Free Antivirus

Flexibilní program, který vám pomůže odhalit základní bezpečnostní hrozby, které se valí na váš počítač.

Skvělým vylepšením je také Rescue Kit, díky kterému v případě napadení počítače si můžete zálohovat vaše důležité údaje na USB disk. Poté počítač vyčistíte a nahrajete zpět svá data.